KTTO ve TOBB Mutabakat İmzaladı

 

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) birlikte düzenledikleri Türkiye – KKTC İktisadi İlişkiler konulu toplantı dün (3 Temmuz 2018, Salı) gerçekleşti. Toplantı sonunda Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu kurulmasına ilişkin mutabakat zaptı imzalandı.

KTTO Toplantı Salonu’nda sabah saat 10:30’da başlayan büyük ilgi gören toplantının açılış konuşmalarını Başbakan Tufan Erhürman, KTTO Başkanı Turgay Deniz ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu birlikte yaptılar.

Türkiye – KKTC İktisadi İlişkiler konulu toplantıda Türkiye – KKTC ticaret ve yatırım ilişkileri temalı iki sunum yapıldı. Sunumları KTTO Genel Sekreteri Aysun Önet İleri ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Direktörü Prof. Dr. Güven Sak yaptılar.

Sunumların hemen ardından KTTO ve TOBB arasında, Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu’nun kurulmasına ilişkin mutabakat zaptı imzalandı.

KKTC ile Türkiye arsında var olan ticareti daha da geliştirmeyi amaçlayan Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu’nun mutabakat zaptına KTTO Başkanı Turgay Deniz ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu imza koydular.

KTTO Başkanı Turgay Deniz’in konuşması için tıklayınız.

TOBB ile KTTO arasında Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu’nun kurulmasına ilişkin imzalanan mutabakat zaptı  için tıklayınız.