Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros İngiliz Yüksek Komiseri Damian Roderick Todd’la görüştü

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Eylül ayı içerisinde kendisini ziyaret eden İngiliz Yüksek Komiseri Damian Roderick Todd’a ziyarette bulunarak Kıbrıs konusundaki güncel konuları değerlendirdi.

Toros, Kıbrıs adası çevresindeki doğal kaynaklarla ilgili meydana gelen gelişmeler, çözüm sürecinde yaşanan sıkıntılarla ilgili görüşlerini paylaştı ve Güney’deki Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte yürütmekte oldukları projeler hakkında da bilgiler aktardı. Bunun yanısıra Toros, görüşmelerin yeniden başlayabilmesi için İngiltere’nin de katkı yapmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

İngiliz Yüksek Komiseri Damian Roderick Todd ise Toros’un gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti ve Kıbrıs sorununda kaydedilen gelişmeler hakkında Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Toros ile görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretin sonunda KTTO Başkan’ı Fikri Toros, Kıbrıs sorununda gelinen mevcut durumun sürdürülebilir olmadığını ve bu konudaki yapıcı çalışmalarına devam edeceklerinin bilgisini verdi.