AB Burs Programı Bilgilendirme Etkinliği

Sayın Üyemiz,

Avrupa Komisyonu, 2017 – 2018 Akademik Yılı’nı kapsayan süre için yaklaşık 128 burs verecektir. Bu burs programı British Council’ın Lefkoşa’daki burs program ofisi tarafından yürütülecektir.

Avrupa Komisyonu’nun  2007 yılında başlatmiş oldugu burs programından  bugüne kadar yaklaşık 1000’den fazla Kıbrslı Türk birey faydalanmış ve toplam 15 milyon Euro değerinde burs hibe edilmiştir.   

Burslardan Kıbrıslı Türk öğrenciler, mezunlar, ve profesyoneller dort (4) ayrı kategoride yararlanacaktır. Lisans ve lisans üstü eğitim (master, doktora ve doktora sonrası) programlarına başvurmak isteyenler için burslar bir yılı kapsayacak; staj, kısa dönem mesleki eğitim ve dil kurslarından yararlanmak isteyenlerle, akademik araştırma yapmak isteyenler için ise 2 ile 6 aylık bir süreyi kapsayan burslar verilecektir.

Başvuru Başlangıç Tarihi : 9 Ocak 2017, Pazartesi

Son başvuru tarihi: 10 Mart 2017, Cuma, yerel saat 17:00

Detaylar için TIKLAYINIZ.

Bu program ile ilgili 7 Şubat Salı günü saat 17:00’de Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda bir bilgilendirme sunumu yapılacaktır. Herkese açık olan bu sunuma katılmak isteyen üyelerimizin bilgisine getirilir.

Burslarla ilgili daha fazla bilgi  www.abburs.eu  adresinden temin edilebilir.