Açılması Öngörülen Potansiyel Sektörler Hk.

Sayın Üyemiz,

Covid-19 virüsüne karşı önemli bir mücadele sürdürüyoruz. Bütün bir halk olarak bu virüsü yenmek için seferber olduk. KTTO olarak, bugüne kadar titizlikle koruduğumuz birikimlerimizden önemli bir kaynak ayırdık, bu kaynağı sizlerin katkıları ile güçlendirdik ve sağlık sisteminin ihtiyaç duyduğu ekipman ve malzemelerin alınması için katkı koyduk. Sağlık odaklı mücadelemizi, başlangıçtaki kararlıkla devam ettiriyoruz.

Bu süreçte gördük ki, ekonomik hayatı tümüyle durdurmak, bugün için imkânsız olduğu gibi geleceğe dönük de büyük kayıplara neden olacak ve mücadele uzadıkça ekonomiyi ayağa kaldırmak giderek zorlaşacaktır. Ekonomik kayıpların sağlık alanında verilen mücadeleyi olumsuz bir şekilde etkilemesi de söz olabilecektir.

Bütün dünyanın tartıştığı bu gerçeklik, son günlerde KKTC’de de tartışılmaya başlanmıştır. Başbakan ve bakanlar, ekonomik aktiviteleri nasıl başlatabileceklerini düşünmekte ve bazı düşünceleri kamuoyu ile paylaşmaktadırlar.

Üyelerimizin bu konudaki düşüncelerini derlemek ve bunları hükümet ile paylaşmak, yanlışları önlemek ve üyelerimizin çıkarlarını korumaya hazırlıklı olmak bakımından büyük önem taşımaktadır.

Bu bağlamda, aşağıdaki soruyu yanıtlamanızı rica eder, bu zor günlerde gösterdiğiniz dayanışma için teşekkür ederiz.

SORU: Gerekçesi ile birlikte, ilk aşamada açılmasını talep edebileceğiniz iş yerleri (veya iş yeri faaliyet alanları) hangileridir? Bunlar için ne gibi önlemler alınması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Geri dönüşlerinizi iadiloglu@ktto.net eposta adresine yapmanızı rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Saygılarımızla,

İzzet Adiloğlu
Ticaret Geliştirme Uzmanı