Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı Ziyaret Etti

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu başkanlığındaki ANTSO heyeti, 17 Ocak Perşembe günü Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı (KTTO) ziyaret etti.
Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Anamur iş dünyası ile iş birliğinin geliştirilmesinin önemine değinerek ticari ve ekonomik ilişkilerimizin iki taraf için de avantaja dönüştürülebilecek şekilde geliştirilmesi, ticarete ve üretime yönelik ortak yatırımların ve girişimlerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.
Deniz, Anamur ile özellikle tarım, deniz taşımacılığı ve turizm alanlarında iş birliği geliştirmede önemli bir potansiyel olduğunu söyledi.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu da Anamur’un başta muz ve çilek olmak üzere tarımsal ürünlerin üretiminde çok iyi bir yerde olduğunu söyleyerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) tarım konusunda bir fuar açılmasının önemine değindi. Torunoğlu, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nın iş birliklerinin gelişiminde her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.
Ziyaret kapsamında Anamur Ticaret ve Sanayi Odası heyeti üyeleri ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın ilgili üyeleri verimli istişare ve iş birliği toplantıları gerçekleştirdi.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası heyeti KKTC ziyareti kapsamında; Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı, Başbakan Sayın Tufan Erhürman, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sayın Özdil Nami ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Erkut Şahali’ye nezaket ziyaretinde bulundu.