Büyük Han’ın Pazar Açılmasına Destek, Bakan Harmancı’ya Takdir

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) uzun yıllardır çözüme kavuşmayan ve Oda’nın da müdahil olduğu Büyük Han’ın Pazar günleri açık olması konusunun çözüme ulaşmasından dolayı memnuniyet duyduğunu açıkladı. 
 
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) tarafından Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Mehmet Harmancı’ya Büyük Han’ın Pazar günleri de açık olacağı yönündeki açıklamaları ile ilgili bir yazı gönderildi. 19 Ağustos 2013 tarihli yazıda, bir turizm ülkesi olma yönünde iddia taşıyan KKTC’nin başkentindeki en önemli turizm merkezinin Pazar günleri kapalı olmasının yanlışlığının Oda tarafından önceden tespit edildiği ve 20 Aralık 2012 tarihinde Vakıflar İdaresi ziyaretinde konu hakkında bir mektup verildiği hatırlatıldı.
 
Takdir kazandınız
Yazıda, Bakan Harmancı’nın yeni hükümet atanıncaya kadar kısa süreliğine göreve getirilen bir kabinenin mensubu olmasına rağmen, yapmış olduğu başarılı çalışmalarla Oda’nın ve tüm kamuoyunun takdirini kazanmış olduğuna dikkat çekildi. KTTO’nun siyasi parti farkı gözetmeksizin doğru adımları atan herkesin yanında olacağının vurgulandığı yazıda, Bakan Harmacı’ya sonraki çalışmalarında başarılar dilendi. 
 
KTTO Yönetim Kurulu Üyeleri Büyük Han’ın açık kalmasını istemişti
KTTO Yönetim Kurulu Üyeleri, 20 Aralık 2012 tarihinde Vakıflar İdaresi Eski Genel Müdürü Mustafa Kaymakamzade’yi ziyaret ederek, başta Büyük Han olmak üzere Lefkoşa surlariçindeki tarihi eserlerin, ülkeye maksimumum değer kazandırması yönündeki görüşlerini dile getirmiş ve Oda’nın bu konuda işbirliğine hazır olduğunu iletmişlerdi. Ziyaret sırasında, Büyük Hanı’nın yazın tüm hafta boyunca en az geceyarısına kadar açık kalması, özellikle Pazar günü açık olması yönündeki düşüncelerini paylaşmışlardı.