Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yardım Kampanyası

Sayın Üyemiz,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı pandemiden en çok etkilenen sosyal risk gruplarını tespit etmek ve bu gruplara ihtiyaç duydukları gıda ve temizlik malzemelerini ulaştırmak üzere bir çalışma başlatmıştır.

Bu çalışma kapsamında,

  • Gıda ve temizlik paketi ürünleri
  • Bakliyat ve tahıllar: pirinç, bulgur, mercimek, nohut, makarna vb.
  • Konserveler: salça, balık vb.
  • Proteinli gıdalar: paket süt, yumurta
  • Kişisel temizlik malzemeleri: sabun, şampuan, hijyenik ped, bebek bezi, diş macunu, el dezenfektanı, tuvalet kağıdı vb.
  • Ev temizlik malzemeleri: yüzey dezenfektanı vb.

ürünlerinin temini ile destek sunulacaktır.

Gıda ve Temizlik Paketi’ne girecek ürünlerin listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi internet sitesi ile sosyal medya hesaplarından paylaşılacak ve düzenli olarak güncellenecektir. Söz konusu pakete girecek ürünlerin temini için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kaynakları yanında, dışarıdan bağış da kabul edilecektir. Bağışlar sadece ürün bazlı olacak, nakdi yardım kabul edilmeyecektir. Bağış sürecinin toplum ile şeffaf bir şekilde paylaşılması amacıyla yardımda bulunan kurumların ve/veya bireylerin listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

Paketlere girecek ürünlerin toplanması, hazırlanması ve depolanmasından Sosyal Hizmetler Dairesi sorumlu olacak ve katkıda bulunmak isteyen kurum veya kuruluşlar 0539 103 22 65 numaralı telefondan  başvuru yapabileceklerdir.

Bilgilerinize sunulur.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası