Covid-19 Tedbir Kararları

Sayın Üyemiz

Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesinin Covid-19 tedbir kararları yeniden düzenlenmiştir. Özetle uygulamada olan düzenlemeler tadil edilerek 3 Mayıs Pazartesi gününe kadar uzatılmıştır.

Buna göre, mevcut tedbirlere uygulanacak olan bazı değişiklikler aşağıdaki gibidir;

Cumartesi günü iş yerlerinin 18:00’de kapanma uygulaması kaldırıldı. Böylelikle Pazar hariç haftanın diğer günlerinde iş yerleri saat 20:00’de kapanacak. Ancak, restoranlar, kafe, pastane ve meyhaneler 20:30’a kadar hizmet verebilecek.

Pazar günündeki kısıtlamalar aynı şekilde devam ederken, restoran, kafe, pastane ve meyhanelerin yalnızca paket servisleri açık olabilecek.

Kapalı spor salonları saat 06:00’dan itibaren hizmet verebilecek.

Yeşil Hat Tüzüğü kapsamında saat 20:00’e kadar olan günübirlik geçiş saati 21:00 olarak yeniden değiştirildi.

Güney Kıbrıs’tan mal almak amacıyla Kuzey Kıbrıs’a geçmesi gereken Güney Kıbrıs plakalı tır şoförlerinin yanlarında biri olmaksızın, son 72 saat içerisinde yaptırmış oldukları PCR test sonucu ile günübirlik geçiş yapabilecek.

Ülkede görülen vaka sayılarına göre aksi bir karar üretilmemesi halinde hazırlanacak olan taahhütnamede belirtilen kurallar çerçevesinde açık alanda nişan, nikah, düğün, sünnet törenleri 27.05.2021 tarihinden itibaren yapılabilecek.

Kararların tümü için lütfen tıklayınız.

Bilginize sunulur.

Saygılarımızla,

İzzet Adiloğlu

Ticaret Geliştirme Uzmanı