Covid-19 Tedbir Kararları

Sayın Üyemiz

Sokağa çıkma yasağı ve Covid-19 tedbirlerine ilişkin kararlar yeniden düzenlenmiştir.  Özetle mevcut düzenlemeler yapılan bazı değişikliklerle birlikte 15 Mart Pazartesi gününe kadar devam edecektir.

Değiştirilen unsurlar özetle aşağıdaki gibidir;

– Restoranların paket servislerine ek olarak restoranlar dış mekanlarda oturma alanlarını açılabilecek. Bu amaçla görev yapan kişiler 10.03.2021 tarihine kadar PCR testlerini yaptıracaklar. İşletmelere taahhütname formu imzalatılacak ve belirtilen kurallara uyulmadığı tespit edilmesi halinde restoran kapatılabilecek. Dış mekanlarda kurulacak masaların arası 2 metre mesafe ve aynı masada sandalyeler arası 60 cm ara olacak şekilde düzenlenmesi gerekecek.

–  Özel eğitim merkezleri 08 Mart 2021 tarihinden itibaren açılabilecek. Özel eğitim merkezlerinde çalışan kişiler her yedi günde bir PCR testlerini yineleyecek.

– Temassız, bireysel ve açık alanlarda yapılan spor faaliyetleri yapılabilecek.

– Ülkemizde ikamet eden ve Güney Kıbrıs üzerinden yurt dışına gitmek isteyen kişilerin transferlerini sağlamak amacıyla taksiciler son 72 saat içinde yapılan negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri kaydı ile saatlik Güney Kıbrıs’a geçiş yapabilecekler. Ancak bu geçişler yalnızca Larnaka Havaalanına gitmek amacıyla yapılacak.

Kararların tümü için lütfen tıklayınız.

Bilginize sunulur.

Saygılarımızla,

İzzet Adiloğlu
Ticaret Geliştirme Uzmanı