Deniz, “Mutlu Olan Yok”

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu’nun “toplumsal uzlaşı” arayışları çerçevesinde aldığı karar doğrultusunda başlattığı çalışmalar neticesinde dün (31 Temmuz 2018, Salı) Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ziyaret edildi. KTTO Başkanı Turgay Deniz, “Ülkemizde mutlu olan hiç kimse yok” dedi.

KTAMS ziyaretini beraberindeki Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Kombos ve Genel Sekreter Yardımcısı Alev Alp ile birlikte yapan KTTO Başkanı Turgay Deniz; KTAMS Başkanı Güven Bengihan ve Örgütlenme Sorumlusu Serman Yiğit tarafından konuk edildi.

Yaşanmakta olan ekonomik kriz nedeniyle ülkemizde memur, işçi ve işverenin umutsuz ve mutsuz olduğunu vurgulayan KTTO Başkanı Deniz, “Mutlu olan hiç kimse yok. Bu gidişat iyi değil. Bugüne kadar kalıcı ve sürdürülebilir bir ekonomi oluşturulmadı. Toparlanmazsak bir birimizi yiyeceğiz” şeklinde konuştu ve ortaya çıkacak ortak payda ile hükümetin karşısına çıkmanın gerekliliğini savundu.

Konuşmasına 2003-2004 yılları döneminde KTTO ile girdikleri iş birliğini anımsatarak başlayan KTAMS Başkanı Güven Bengihan, “İsteyince birlikte bir şeyleri başarabileceğimizi gördük. Emek – sermaye çelişkisine katılmayız. Bugüne kadar hep ötekileştirildik. Halbuki, konuşup dinleyerek ve empati yaparak birlikte hareket edebiliriz” dedi ve KTTO’nun toplumsal uzlaşı çalışmalarına destek vereceklerini belirtti.