DEPREM FELAKETİ İLE İLGİLİ BASINA AÇIKLAMA

Pazarcık merkezli büyük deprem felaketi ile ilgili gelişmeleri endişe ve üzüntü ile izliyoruz. Deprem felaketi ile karşılaşan yerlerdeki insanlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletirken, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Deprem, insanlığımızın ve dayanışmamızın sınandığı afetlerden biridir. Depreme karşın hayata tutunabilmek ancak ve ancak dayanışma sayesinde mümkün olmaktadır. Türkiye halkı, bu dayanışmanın önemini bilmekte, gerek kurtarma faaliyetlerinde, gerekse deprem bölgelerinde yardım ulaştırmada başarılı işler yapmaktadır. Kıbrıs Türk halkı, deprem felaketinin duyulmasından hemen sonra gösterdiği tepki ile dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemeye başlamıştır. Kayıplarımız yüreğimizi dağlarken Türk halkının dayanışması acımızı biraz olsun hafifletmekte ve bizi gururlandırmaktadır.

Kıbrıs Türk halkı, bu depremde acıları çok yakından hissetmiştir. Enkaz altında kalan yurttaşlarımızın kurtarılması mücadelesini yakından izliyoruz. Mahallemizde, iş yerlerimizde birlikte olduğumuz arkadaşlarımızın deprem bölgelerindeki yakınlarından haber almasını aynı heyecan ve duyarlılıkla takip ediyor; kayıplarının acısını içimizde hissediyoruz.

Türk halkı, bu acı günleri de tevekkül ve dayanışma ile atlatacaktır. Kıbrıs Türk halkı, her zaman yanında bulduğu Türkiye halkı ile dayanışmasını artırarak devam ettirecektir.

Acımız büyüktür. Hepimizin başı sağ olsun.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası