‘’Dijital Dünyada Kadın Projesi II” kapanış lansmanı gerçekleştirildi

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi tarafından, Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Desteği ile yürütülen “Dijital Dünyada Kadın Projesi II” kapanış lansmanı dün akşam Lefkoşa Eziç’te düzenlenen organizasyonla gerçekleştirildi.

‘İşim İçin Sosyal Medya’, ‘Markamı Yaratıyorum’ ve Markamın Kareleri’ olmak üzere toplamda 3 programı içeren ‘Dijital Dünyada Kadın II. Projesi’ projesi kadınlar tarafından yine büyük ilgi gördü.

KTTO Kadın Girişimciler Konseyi ve TİKA iş birliğinde “Dijital Dünyada Kadın II.” projesi tamamlandı.

Proje kapsamında kadın girişimcilere sosyal medya, marka yönetimi, grafik tasarım ve profesyonel fotoğraf çekimi alanlarında eğitimler verildi. Eğitimler sonucunda işletmelerinin kurumsal kimlik ve logo tasarımlarını oluşturan kadın girişimciler, işletmelerinin kullanacağı profesyonel sosyal medya hesaplarının nasıl yönetilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler edindi.

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi Başkanı Yaprak Özyalçın yaptığı konuşmasında proje sonucunda elde edilen kazanımların önemine değinerek proje paydaşı TİKA başta olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür etti, önceki yıl da olduğu gibi projeye katılan tüm işletmelerin dijital platformlarda görünürlüklerini arttırmaları için desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından katılımcılara belgeleri takdim edildi. Katılımcılar proje teslimlerini alırken, projenin kendilerine olan katkılarını belirterek böyle bir projeye imza attıkları için Kadın Girişimciler Konseyine teşekkür etti.