Ekonomik Örgütler Platformu: Salgına Karşı Mücadelede Doğru Adımlar Atılıyor

SAĞLIK BAKANI SAYIN ALİ PİLLİ İLE GÖRÜŞME HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

Ekonomik Örgütler Platformu temsilcileri olarak bugün Sağlık Bakanı Sayın Ali Pilli ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda, Covid-19 virüsüne karşı mücadeleyi değerlendirme fırsatı bulduk. Bu mücadelede doğru adımlar atılmakta olduğunu görmekten büyük bir memnuniyet duyduk. Görüşmede, iş dünyamızın mücadeleye nasıl katkı koyabileceği konusunda görüş alış-verişi yaparken, bu mücadeleye olanaklarımızı seferber ederek destek olmaya hazır olduğumuzu Sayın Bakan’a bir kez daha iletme olanağı da bulduk.

Platform temsilcileri olarak Sağlık Bakanımız ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede bakanlık tarafından uygulamaya konulan her önlemin iyice düşünülmüş ve farklı açılardan değerlendirilmiş olduğunu görmek bizleri memnun etmiş ve sürdürülen mücadeleye duyduğumuz güveni artırmıştır. Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmede, öncelik sağlık sorunlarında olmak üzere hayatın normalleşmesi ve iş yerlerinin kontrollü olarak açılması konusunda neler yapılabileceğini de ele aldık. Bu aşamada en doğru çabanın hastalığı yenebilecek bir altyapı yaratmak ve ekonomik sorunları hafifletecek önlemleri almak olduğuna yürekten inanmaktayız.

Ekonomik Örgütler Platformu olarak sağlık altyapısının güçlendirilmesi için seferber olmaya hazır olduğumuzu kamuoyu ile bir kez daha paylaşırken, bu mücadeleyi kahramanca sürdüren sağlık ekiplerimize başarılar diler ve bir kez daha teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Kıbrıs Türk Ticaret Odası

Kıbrıs Türk Sanayi Odası

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği