Girne Gençlik Merkezi (GİGEM) Hızlandırma ve Küçük Hibe Programı Hakkında

Sayın Üyemiz,

Girne Gençlik Merkezi (SOS Çocuk Köyü) tarafından Odamıza iletilen bilgiye göre Genç Girişimcilere Teknik ve Ekonomik Destek Projesi kapsamında Hızlandırma Programı başvuru çağrıları başlamıştır. Başvurular 19 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecektir.

Söz konusu proje Avrupa Birliği tarafından Rekabet Edebilir İşletmeler, Kümeler ve İş Destek Kuruluşları’na Yönelik Özel Sektör Kalkınma Programı IV altında finanse edilmekte ve  SOS Çocuk Köyü Derneği tarafından uygulanmaktadır.

Hızlandırma Programı kapsamında, özel olarak oluşturulan jüri komitesinin değerlendirmesi sonucunda,  15 iş fikri Hızlandırma Programı’na kabul edilecektir. Başvuranların 20 – 35 yaş arasında olması gerekmektedir. Katılımcıların 88 saat sürecek olan program kapsamında, uzmanlar tarafından sağlanacak Finans, İş Planı hazırlama, Pazar Araştırması eğitimleri alarak ve fikirlerini geliştirmeleri ve Küçük Hibe Programı’na  hazırlanmaları planlanmaktadır.

İkinci eleme sonucunda Küçük Hibe Programı’na katılmaya hak kazanacak olan 8 katılımcı, maksimum 8,000 EURO’ya kadar hibe talep edebilecektir.

Başvuru hakkında ek bilgi için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

https://girnegenclikmerkezi.com/hizlandirma-programi/

Ayrıca, programın ve başvuru süreçlerinin tanıtımı amacıyla online bilgilendirme semineri ve başvuru dosyası eğitimi düzenlenecektir. 15 Şubat Pazartesi günü saat 14.30’da düzenlenecek bilgilendirme toplantısına tüm  Kıbrıs Türk Ticaret Odası üyeleri davetlidir.

Toplantıya kayıt için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

https://zoom.us/meeting/register/tJcrfumrrzsiHdJr8XHScHlZOjz1oYDTzldB

Detaylı bilgi için GİGEM Proje Koordinatörü İsmail Bayramoğlu’na  0533 875 88 09 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,
Sonay Özmen
Ticaret Geliştirme Uzmanı