İş Birlikleri

KTTO Kadın Girişimciler Konseyi farklı paydaşlarla protokollere imza koyarak faaliyetlerini geliştirmekte ve çeşitlendirmektedir.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi (KTTO KGK) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu (TOBB KGK) arasında Kadın Girişimciler İşbirliği Mutabakatı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi (KTTO KGK) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu (TOBB KGK) arasında Kadın Girişimciler İşbirliği Mutabakatı imzalanmıştır.

İşbirliği Mutabakatı’na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu adına TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk ve KTTO Kadın Girişimciler Konseyi adına KTTO KGK Başkanı Meryem Çerkez Gürtunç imza koydu. İmza töreni 5 Kasım 2021 Cuma günü Acapulco Resort Convention ve Spa Hotel’de gerçekleşmiştir.

İmza törenine, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve KTTO Başkanı Turgay Deniz de katılarak şahitlik etmiştir.

İmzalanan işbirliği mutabakatı, TOBB KGK ve KTTO KGK arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi, ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla iki tarafın ortak projeleri ile Konseylerin çalışmalarını ve sonuçlarını daha ileriye götürmeyi, kadınların farkı sektörler içerisinde yer alabilmesi için daha çok eğitim projeleri hazırlanması, girişim fırsatlarının yaratılması, kadın kooperatiflerine yönelik çalışmalar yapılması, yatırımlar, endüstriyel ve teknoloji işbirliği alanda ortak çalışmalar gibi farklı ortak projelere imza atmayı planlamaktadır.

 

KTTO Kadın Girişimciler Konseyi İle Lefkoşa Türk Belediyesi İşbirliği Protokolü

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ev sahipliğinde LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi (KTTO KGK)  Başkanı Meryem Çerkez Gürtunç işbirliği protokolüne imza koymuştur.

Söz konusu iş birliği protokolüne LTB Başkanı Mehmet Harmancı, KTTO Kadın Girişimciler Konseyi Başkanı Meryem Çerkez Gürtunç, KTTO Yönetim Kurulu Üyesi Evren Günsel Erçelik, KGK üyeleri Didem Erel, Eda Kervanlı LTB Toplum Çalışmaları Şube Sorumlusu Sibel Taçay Demirpençe, Şiddete Karşı Yan Yana Proje Koordinatörü Ömür Yılmaz  katılım sağlamıştır.

KTTO Kadın Girişimciler Konseyi ve LTBToplum Çalışmaları Şubesi; kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanması, ekonomik olarak güçlendirilmesi amacıyla eğitim, donanım ve iş bulma desteği sağlanması konusunda işbirliği yapma yönünde mutabakata varmıştır.