Projelerimiz

KTTO Kadın Girişimciler Konseyi, Kadın girişimcilerin iş dünyasına  etkin katılımını sağlamak ve bunu sürdürebilir kılmak adına çeşitli projeler hazırlamaktadır.

YÜREKLENDİREN KADINLAR

Kadınların iş dünyasında daha aktif rol alması, kadın girişimcilerin artması amacı ile ülkemizde yaşayan kadın girişimci adaylarına cesaret verebilmek adına “Yüreklendiren Kadınlar” adlı projemiz KTTO Ekonomi Gazetesi’nde aktif olarak devam etmektedir. Bu kapsamda ilham veren kadın girişimicilerle yapılan röportaj serileri ve onların başarı hikayeleri her ay Ekonomi Gazetesi’nde yayınlanmaktadır.

KGK GİRİŞİMCİ MOTİVASYON CAFE

Konseyimiz her ay gündeme ilişkin bir konu belirleyerek konusunda uzman konuşmacılarla kadın girişimcilerin buluşmasını sağlamaktadır. Böylelikle kadın girişimciler ve uzmanlar arasında ağ kurulması,  yaşanan sıkıntıların ve çözümlerin görüşülmesinin kadın girişimcilere değer katması hedeflenmektedir.

Seminerler her ayın 3. haftası düzenlenmektedir.

DİJİTAL DÜNYADA KADIN

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi (KTTO KGK) ile Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliği içerisinde yürütülecek ve yönetilecek olan Dijital Dünyada Kadın Projesi’nin başvuruları bugün başlamıştır.

Projenin temel amacı kadınların ekonomik yaşama katılım sağlaması ve/veya konumunun sağlamlaştırması için gerekli olan teknolojik alt yapıyı sağlamak ve kurumsal bir kimlik oluşturmak adına eğitimler düzenlemek ve sonucunda profesyonel hizmet imkanı sunmaktır.

Birçok kadın girişimcinin bütçesini aşan bu profesyonel hizmetler ve eğitimler, seçilen adaylara ücretsiz olarak sağlanacaktır. Proje kapsamında kadın girişimcilere yönelik olarak 3 farklı eğitim ve profesyonel hizmet programı sunulacaktır.

Bu programlar:

  1. Markamın Kareleri
  2. Markamı Yaratıyorum
  3. İşim için Sosyal Medya Yönetimi

Proje kapsamında gerçekleştirilen üç program birbirinden bağımsız olarak yürütülmekle birlikte isteyen katılımcılar birden fazla programa başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru tarihleri: 14 Şubat 2022 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar kabul edilecektir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.