Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu Yardım Kampanyası

Sayın Üyemiz,

Odamızın da içinde bulunduğu 43 sivil toplum örgütünden oluşan Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu, anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelen deprem felaketi için yardım kampanyasına yönelik bugün hükümet ile bir işbirliği protokolü imzalamıştır.

İmza töreninin ardından Platform tarafından bir basın toplantısı düzenlenmiştir. Basın toplantısında, yaklaşık 40 metrekare olan, 2+1 şeklinde yapılacak konteyner evlerin, iki parça halinde İskenderun Limanı’na sevk edileceği ve Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri tarafından gösterilen yere kurulacağı hedefleri paylaşılmıştır. İlk sevkiyatın 10 gün sonra olması tasarlanmaktadır. Her sevkiyatta 140 konteynerin gönderilmesi hedeflenmektedir. Her bir konteynerin maliyetinin 175,000 Türk Lirası olması tasarlanmaktadır.

Eğer istenirse, bağış yapan kişilerin veya kurumların isimleri evlerin üzerine yazılabilecektir.

Bu kampanya kapsamında 14 Şubat 2023 Salı akşamı saat 19:30’da BRT’de Oda Başkanımız Turgay Deniz’in de katılımıyla bir canlı yayın gerçekleştirilerek kampanyaya konteyner desteği yapacak olan kişiler ile canlı bağlantı gerçekleştirilecektir.  Canlı yayına devlet yetkilileri yanı sıra tüm örgüt başkanları da katılacaktır .

Kıbrıs Türk Ticaret Odası üyelerinin kampanya için destek yapacağı konteyner taahhütleri Odamız ile bilgi paylaşılarak yapılacaktır.

Konteyner alma taahhüdünde bulunmak isteyen üyelerimizin (canlı yayına bağlanmak isteyen veya istemeyen üyelerimiz) 14 Şubat 2023 Salı günü saat 17:00’ye kadar 03922283760 (119 dahili) numaralı telefondan veya sabriyeozen@ktto.net e-posta adresinden Oda Sekreteri Sabriye Özen’e ulaşmaları ve bilgi vermeleri rica olunur.

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI