Kıbrıs Türk Ticaret Odası 65. Yılını Kutladı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası 65. Yılını gerçekleştirdiği gala gecesi ile kutladı.

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın gururla kutlamış olduğu 65. Yılı Gala gecesinde Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz etkinliğin  açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Deniz konuşmasında  ‘Kıbrıs Türk Ticaret Odası, kurulduğu günden beri Kıbrıs Türk halkının Varoluş Mücadelesinin bir parçası olmuştur ve olmaya devam edecektir. Varoluş mücadelemiz, akıp giden zamanla birlikte farklı şekiller almıştır. Büyük Atatürk’ün dediği gibi, en önemli askeri ve siyasi zaferler bile ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça halka mutluluk ve refah getiremezler. Mücadelemizin bugünkü aşaması, ekonomik olarak da bir zafer kazanma amacı gütmektedir. Kıbrıs Türk Ticaret Odası, 65 yıldır bu öğüdü de dikkate alarak Kıbrıs Türk ekonomisinin bütünlüklü olarak geliştirilmlesini, halkın refah ve esenliğinin artırılmasını başlıca amaç olarak benimsemiştir. Bu amaca yönelik yapılacak çok işler, üstlenilecek çok önemli görevler var. 65 yıl bu görevleri ifa etmek için harcanan çabalarla geçti. Bundan böyle de aynı kararlılık ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.’ dedi.

Deniz; Odamızı kuran ve bugüne gelmesini sağlayan rahmetli kurucularımızı rahmet ve şükranla anıyor; hayatta olan büyüklerimize uzun ömürler diliyorum. Bugüne gelmemize ve mücadelemizi sürdürmemize katkı koyan tüm üyelerimize işlerinde ve toplumsal çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası 65. Yıl galasında, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin , Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve  Dünya Odalar Federasyonu Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu  da birer konuşma yaparak, Ticaret Odasının 65. Yılını kutladılar.

Gecede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve  Dünya Odalar Federasyonu Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu’na  Kıbrıs Türk Ticaret Odası 65. Kuruluş Yılına Özel Yüksek Onur ve Hizmet Ödülü takdim edildi.  Hisarcıklıoğlu’na ödülünü KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz takdim etti.

Ayrıca gecede 2022 yılı Gelir Vergisini en fazla beyan eden şahıs olarak  Tahir Topal Serena Group’a Vergi Onur Ödülü takdim edildi.  Vergi Onur Ödülü’nü Tahir Topal’a Başbakan Ünal Üstel takdim etti.

Gecede 2022 yılı Kurumlar Vergisini en fazla beyan eden kurum olarak Türkiye İş Bankası A.Ş.’ye Vergi Onur Ödülü takdim edildi.

Vergi Onur Ödülü’nü Türkiye İş Bankası KKTC Ülke Müdürü Serhan Akşahin aldı.

Serhan Akşahin’e ödülünü Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman takdim etti.

Etkinliğin ana sponsoru olan Albank Ltd.’e teşekkür plaketi  Albank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Karavelioğlu’na takdim edildi. Ahmet Karavelioğlu’na plaketini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu takdim etti.

       

Etkinliğin altın sponsoru olan Serhan Kombos Otomotiv LTD.’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Serhan Kombos Otomotiv adına teşekkür plaketini Songül Kombos aldı. Sevgül Kombos’a plaketini Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş takdim etti.

Etkinliğin gümüş sponsorları olan M. Kemal Deniz ŞTİ. Ltd, Başman Group of Companies’e, Orhan Shevket &Son LTD.’e, Kiğılı Markası ve Oreo Trading LTD’ teşekkür plaketi takdim edildi.

  1. Kemal Deniz Şti. adına teşekkür plaketini firma yetkilisi Kemal Deniz aldı. Deniz’e plaketini Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, TKO TC Tarafı Eş-Başkanı M. Cihat Lokmanoğlu takdim etti.

Başman Group of Companies adına teşekkür plaketini Başman Group of Companies Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başman aldı. Başman’a teşekkür plaketini Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ülvi Sakarya takdim etti.

Orhan Shevket &Son Ltd.  adına teşekkür plaketini şirket direktörü Orhan Şevket aldı. Şevket’e teşekkür plaketini Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hatip Çelik takdim etti.

Kiğılı markası adına teşekkür plakettini Kıbrıs Direktörü Alp Cengiz Alp aldı. Alp’e teşekkür plaketini DEİK Türkiye/KKTC İş Konseyi Başkanı Fatih Mehmet Keçebir takdim etti.

Görkemli bir organizasyonla kutlanan 65 Yıl Galasına KKTC Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Yüksek Mahkeme Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı, Bakanlar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı ve Dünya Odalar Federasyonu Başkanı ve bir çok konuk katıldı. Gecede 65. Yıla özel pasta kesimi ile sona erdi.