Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Hk.

Sayın Üyemiz,

Bakanlar Kurulunun onayladığı Kısmi Sokağa Çıkma Emirnamesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Bu kapsamda bu akşam gece yarısından (23 Mart 2020, 00:00) itibaren 14 gün süreyle kısmi sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girecektir. İlgili emirnameye göre temel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla çalışmasına izin verilen özel sektör çalışanları ve kamuda elzem hizmetleri yerine getirecek çalışanlar (polis, itfaiye, belediye sivil savunma, kaymakamlıklar vb.) kısmi sokağa çıkma yasağından muaf olup bu kişiler haricindeki bireyler için kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.

İlgili emirnameye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Odamızın almış olduğu bilgilere göre ithalat ve ihracatın yapılabilmesi için gerekli hizmetlerin ilgili kamu kurumlarınca verilmeye devam edeceği ve yine halen yürürlükte olan Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki özel işletmeler de açık olmaya devam edebileceklerdir.

Bununla birlikte, aşağıda belirtilen bilgileri içeren, şirketin başlıklı kâğıdında ve her seferinde de aynı yetkili kişi tarafından imzalanıp kaşelenecek bir şirket görevlendirme yazısının dışarıda olan personelin yanında bulunmasının bu süreçteki işlemleri kolaylaştıracağından dolayı ilgili yetkililer tarafından tavsiye edilmiştir.

Personelin İsmi:
Personelin Kimlik Kartı Numarası:
İkamet Ettiği Yer:
Çalıştığı Yer:
Görevi:
Görev Tarihi:

Konu takip edilmektedir. Her hangi bir gelişme ve değişiklik olması durumunda sizlere bilgi paylaşılacaktır.

Bu konuya ilişkin şikayet veya sorun olması durumunda bizimle iadiloglu@ktto.net eposta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Saygılarımızla,

İzzet Adiloğlu
Ticaret Geliştirme Uzmanı