KTTO Ankara Bürosu Açıldı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda, çalışmaları tamamlanan KTTO Türkiye İrtibat Bürosu (KTTO Ankara Bürosu) hizmete açıldı. Büro, KTTO’nun Brüksel’den sonraki ikinci irtibat bürosu oldu.

Başta KTTO üyeleri olmak üzere KKTC‘de yaşayan tüm iş insanlarının Türkiye’deki ihracat ve ticaret fırsatlarını araştırmalarına katkı sağlamak amacıyla açılan KTTO Ankara Bürosu, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kuruldu.

Türkiye ile karşılıklı olarak işbirliği ve ticaret taleplerini iletmek, pazar, piyasa, Ar-Ge ve teşvik araştırmaları için Türkiye’den bilgi sağlamak amacıyla açılan KTTO Ankara Bürosu, Türkiye’deki resmi kurumlar ile ilişkilerin kurulmasına da yardımcı oluyor.

KTTO Ankara Temsilcisi Burcu Kayan’ın görev yaptığı büronun görevleri arasında sivil toplum örgütleri ile etkin bir ilişki yürütülmesini sağlamak, ortak proje ve çalışmalar organize etmelerine destek olmak, KTTO ve üyelerini Türkiye’de temsil etmek, KTTO üyelerinin Türkiye’deki iş temaslarının koordinasyonunu ve organizasyonunu gerçekleştirmek bulunuyor.

KTTO Ankara Bürosu, KKTC Ankara Büyükelçiliği’nin karşısında, Kazım Özalp Mahallesi, Rabat Sokak 27 / 3 06700 Gaziosmanpaşa – Ankara adresinde yer alıyor. KTTO üyelerinin KTTO Ankara Bürosu’na +90.312.4363692 numaralı telefon veya ankara@ktto.net e-mail adresinden ulaşılabilmeleri mümkün.