KTTO Başkanı Fikri Toros yeni yıl mesajı yayımladı

Toros: “2016 yılında Kıbrıs’ı tarihi bir değişim ve dönüşüm beklemektedir”

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Fikri Toros yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak başarılarla dolu bir yılı daha geride bırakırken, 2016 yılının topluma ve ülkeye yeni başlangıçlar getireceğine dair inançla rotalarını umut ve kararlılıkla çizmiş olduklarını ifade etti. Toros mesajında yüksek hedefleri doğrultusunda yeni yılda da zamanlarını, enerjilerini ve mevcut potansiyellerini en verimli şekilde kullanarak ülkede sürdürülebilir bir ekonomik yapının oluşmasına yönelik çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi.

Toros: “2016 yılından beklentimiz birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek ülkeyi daha istikrarlı bir noktaya taşımak ve çağdaş dünya ile bütünleşmek yolunda emin adımlarla ilerlemektir”

Yeni yıl mesajı dolayısıyla 2015 yılında yaşananlara da değinen Toros, “2015 yılında ülke olarak çeşitli zorluklar yaşadık, ama inancımızı hiç kaybetmedik. İlkelerimize bağlı ve üyelerimizle elele, ekonominin rekabet edebilirlik düzeyini artırmak, ekonomik ve toplumsal gelişime katkıda bulunmak için yıl boyunca çalıştık” dedi. Gerek hükümetle ilişkilerde gerekse dış çevrelerle işbirliklerinde oldukça başarılı bir yol katettiklerini ve itibarlarını güçlendirdiklerini belirten Toros, 2016 yılından beklentilerinin birlik ve beraberliği pekiştirerek ülkeyi daha istikrarlı bir noktaya taşımak ve çağdaş dünya ile bütünleşmek yolunda emin adımlarla ilerlemek olduğunu kaydetti.

Her yeni yılın yeni bir fırsat penceresi olduğunu belirten Toros, “2016 yılında Kıbrıs’ı tarihi bir değişim ve dönüşüm beklemektedir” ifadelerini kullandı. Bu dönüşümle birlikte ekonomi, siyaset, kültür-sanat, ve spor da dahil olmak üzere her alanda dünyayla bütünleşmenin kapılarının açılacağını kaydeden Toros,  “bu dönüşümün bizlere ve gelecek kuşaklara istikrar ve kazanım sağlaması için planlı bir biçimde çalışmamız gerekiyor” dedi. Bugün itibarıyla başlatmış oldukları birçok projeyi ilerletmeyi ve bu projelerin yeni yılda devamını getirmeyi hedeflediklerini belirten Toros, adanın içinde bulunduğu böylesi önemli bir dönemde yürütmekte oldukları çalışmaların devamlılığının, kazanımların daha da kalıcı olmasını sağlayacağını dile getirdi.

Toros: “KTTO olarak iş insanlarının ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve projeler üretmeye  devam edeceğiz”

Toros, iş insanlarının, birçok siyasi engelin getirdiği kısıtlamalar altında ve sürekli hale gelen krizlere rağmen ayakta kalmayı başardığına ve büyüme kaydettiğine vurgu yaparak “bundan aldığımız cesaretle, bizleri bekleyen bu dönüşümle oluşacak adil ve eşit koşullar çerçevesinde, diğer ekonomilerle rekabet edebilecek şekilde kendilerini dönüştürebileceklerine olan inancımız tamdır” dedi. Bu süreçte, KTTO olarak iş insanlarının ihtiyaçlarına yönelik çözümler ve projeler üretmeye  devam edeceklerini belirtti.

Toros mesajına şu temennilerle son verdi: “2016 yılında ekonomi odaklı, rekabet edebilirlik hedefinin gözetildiği, şeffaflığın, etik değerlerin ve verimliliğin hakim olduğu bir siyaset kurumu oluşturulmasını; çözüm süreci boyunca ve sonrasında tüm sivil toplum örgütleri, sendikalar ve hükümetle dayanışma odaklı diyaloğun artarak devam etmesini ve Avrupa Birliği’ne uyum sürecinin hızlanmasını ümit ediyoruz. Özel sektör temsilcileri olarak, 2016 yılının adamıza ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve barış  getirmesini temenni ediyor, yeni yılınızı en içten dileklerle kutluyoruz”.