KTTO BAŞKANI SAYIN FİKRİ TOROS’UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Dünyamız neredeyse bir ateş çemberinden geçerken, İslam alemi Ramazan Bayramı’nı kutlamaya hazırlanıyor. Özellikle Gazze’de yaşananlar yüreğimizi acıtıyor ve bayramın mutluluğuna gölge düşürüyor.

Biliyoruz ki, bütün dinler, öncelikle barış ve kardeşlik vaaz etmektedir. İslam aleminin en kutsal günlerinden olan Ramazan Bayramı’nı kutlarken, insanlığın geleceğinin hoşgörü ortamını yeşertmek ve gelecek için elbirliği ile çalışmaktan geçtiğini de hatırlamamız gerekmektedir. Dünyanın kaynakları sınırlı olmakla birlikte, bu kaynakların insan emeği ile şekillendirilmesi, milyarlarca insana daha iyi koşullarda yaşam olanağı sunabilmektedir. Savaşmak, kan dökmek insanlığa acıdan başka bir şey veremez; çalışmak ve üretmek ise dünyadaki varlığımızı güvenceye almak demektir.

Dünyamızın çeşitli yerlerinde ve bu arada bölgemizde devam eden çatışmaları en kısa zamanda sona erdirmek başlıca insanlık görevimizdir. Bizler, bu anlayışın bir gereği olarak, adamızdaki soruna en kısa zamanda çözüm bulunması, Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıslı Rumların, dinimizin de emrettiği şekilde barış içinde bir arada yaşaması için gerekli katkıyı koymaya çalışıyoruz.

İslam aleminin kutsal bayramını kutlarken, herkesi, insanların huzur ve barış içinde, elbirliği ile çalışarak geleceği birlikte kurabilecekleri bir dünya yaratmak için işbirliğine çağırıyoruz.