KTTO Başkanı Toros, Tunus’a gerçekleştirdiği ziyarette Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile bir araya gelerek önemli konulara değindi

KTTO Başkanı Sayın Fikri Toros ve Oda temsilcisi Sayın Umut Vehit, geçtiğimiz günlerde Tunus’a gerçekleştirilen ziyaret çerçevesinde TC Tunus Büyükelçisi Sayın Ömer Gücük’ün rezidansında verdiği akşam yemeğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile bir araya geldi. Yemeğe TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Denizli Ticaret Odası Başkanı Sayın Necdet Özer ve Konya Ticaret Odası Başkanı Sayın Selçuk Öztürk katıldı. Toplantı sırasında TOBB-KTTO genel işbirliğinin yanı sıra İslam İşbirliği Teşkilatı nezdinde müşterek çıkarlar için ortak çalışma alanları değerlendirildi.

TOBB ve KTTO işbirliğinde, Kıbrıslı Rum iş insanlarına Türk sanayisini tanıtmak amaçlı bir ziyaret planlanıyor

Öte yandan, yakın geçmişte Brüksel’de gerçekleştirilen ve her iki toplumun önde gelen iş insanlarının, Kıbrıs’ta olası bir çözümün değişik sektörler üzerindeki kazanımları tartışılmıştı. Bu çerçevede, Türkiye sanayisinin oynayacağı önemli role de dikkat çekilmişti. Tunus’ta TOBB heyeti ile yapılan görüşme sırasında, TOBB ve KTTO işbirliğinde Kıbrıslı Rum iş insanlarına Türk sanayisini tanıtmak, rekabet gücü hakkında fikir edinmelerini sağlamak ve olası bir çözümde Türk Sanayisinden ne kadar istifade edebileceklerini göstermek amacı ile Türkiye’ye kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirilmesi planlandı.