KTTO Başkanı Turgay Deniz’in 15 Kasım Mesajı Hakkında

KTTO BAŞKANI TURGAY DENİZ’İN KKTC’NİN 40’NCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

“KKTC, KENDİ KENDİMİZİ YÖNETME HAKKIMIZIN İFADESİDİR”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs Türk halkının kendi kendini yönetme iradesini biçimlendiren son eserdir. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kuruluşuna “kurucu ortak” olarak katılan bizler, bir devletten yoksun olarak yaşama dayatmasına karşı direnmiş ve kendi devletimizi oluşturarak 40 yıldır yaşatmayı başarmış bir halkız. Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak bizler de bu değerli varlığın ayrılmaz bir parçası olmanın gururunu yaşıyoruz.

Ne mutlu bize ki, KKTC’de yaşadığımız bunca tartışmaya karşın bütün toplumsal güçlerimiz, siyasi liderlerimiz ve partilerimiz, Kıbrıs Türk halkının kendi kendini yönetme iradesine sahip çıkmakta; Varoluş Mücadelemizin başlıca destekçisi olan Türkiye Cumhuriyeti de bu irademizi destekleyerek KKTC’nin yaşatılması için katkıda bulunmaktadır.

Bir halkın kendi iradesine dayanan bir yönetime sahip olması, ekonomik ve sosyal kalkınması için en gerekli temeli oluşturmaktadır. Kıbrıs Türk halkının ekonomik ve sosyal kalkınması için mücadele etmek amacıyla kurulmuş olan Kıbrıs Türk Ticaret Odası, bu amacına bağlı kalarak KKTC’nin yaşatılması için de mücadele etmeye devam edecektir.

Oluşumunda emeğimiz bulunan, yaşatmak için kararlı olduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ncı kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun.