KTTO “Federal Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Ekonomisi Raporu’nu” açıklıyor

Olası kapsamlı bir çözüm sonunda kurulması beklenen Federal Kıbrıs Cumhuriyeti’nde, Kıbrıslı Türklerin ekonomik faaliyetlerinin güçlendirilmesi, kurumsallaştırılması ve rekabet gücünün artırılarak rekabet edebilir seviyelere yükseltilmesinin sürdürülebilir bir anlaşma için elzem olduğuna inanan Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), “Federal Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Ekonomisi Raporu’nu” hazırladı.

Kıbrıs sorununa iki bölgeli, iki toplumlu federal bir çözüm bulunması olasılığının artmış olmasını dikkate alan KTTO Meclisi, Görüşme Süreci ve Federal Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Ekonomisi kapsamı ile “bütünlüklü çözüm sonrasındaki kurumsallaşma ve rekabet edebilirlik için tarım, imalat, inşaat, ticaret, turizm, yükseköğretim, ulaştırma ve haberleşme sektörlerinde verilmesi gereken olanaklar, destekler ve süreli korumaların tespit edilmesi” için bir proje gerçekleştirdi.

Proje kapsamında hazırlanan “Federal Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Ekonomisi Raporu’nun” sonuçları 11 Şubat Perşembe günü Golden Tulip Hotel’de gerçekleştirilecek sunum ile açıklanacak. Saat 09:00’da Oda Meclisi’ndeki ilgili Komite’nin Başkanı Özalp Nailer’in açılış konuşması ile başlayacak etkinlik, Proje Müdürü Prof. Dr. Ömer Gökçekuş’un “Federal Kıbrıs’ta Kıbrıs Türk Ekonomisi” başlıklı sunumu ile devam edecek. Soru-cevap ve konuşmalar bölümü sonrası etkinlik saat 13:00’de sona erecek.