KTTO Heyeti Ankara’ya uçuyor

Turgay Deniz başkanlığındaki Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) heyeti, Türkiye hükümeti ve iş örgütleri ile temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gidiyor.

Bu sabah adadan ayrılacak olan Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti, öğleden sonra ilk olarak Ankara Ticaret Odası’nı ziyaret edecek. Saat 15:00’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) Başkan Rifat Hısarcıklıoğlu ve heyeti görüşecek olan heyet, saat 18:00’de ise Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ tarafından kabul edilecek.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında yapılacak olan görüşmenin esasını iki örgütün üzerinde çalıştığı ortak projeler ile birlikte Türkiye ile KKTC arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi oluşturulacak. KTTO heyetinin Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile görüşmede de Türkiye ile ilişkilerin önemine vurgu yapması, Türkiye ile ticaretin önündeki engellerin tamamen kaldırılmasını talep etmesi ve Türkiye-KKTC ekonomik ve mali işbirliği alanları ile ilgili bilgi alması bekleniyor.