KTTO İftar Yemeği Verdi

    

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) geçtiğimiz akşam (30 Mayıs 2018, Çarşamba) Eziç Lefkoşa Havuzbaşı’nda bir iftar yemeği verdi.

25 kişinin katıldığı KTTO İftar Yemeği’nde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Başbakanlık Müsteşarı Berkan M. Tokar, Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kanber, İran Büyükelçiliği 1. Müsteşarı Hamid Anvar, KTTO Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışanlar hazır bulundu.

KTTO İftar Yemeği’nde kısa bir konuşma yapan KTTO Başkanı Turgay Deniz, 60 yıl önce kurulan odanın ilk başkanının olduğu gibi bugünkü başkanın da kitapevi sahibi olduğuna dikkat çekti.

KTTO’nun ilk kez düzenlediği iftar yemeğine Kıbrıs’ta görev yapan Müslüman ülke elçiliklerinin tümünün davet edildiğine dikkat çeken Deniz, “Rum Dışişleri Bakanlığı da ilk kez bir iftar yemeği düzenledi. İki iftar yemeğinin aynı güne denk gelmesi bence tesadüf değildir. Kıbrıs Rum Hükümeti, bizlerin Müslüman ülke temsilcileri ile bir iftar yemeğinde bile bir araya gelebilmemizi tahammül edememiştir” şeklinde konuştu.