KTTO İSKELE ZİYARETİ ERTELENDİ

Ticaret Odası Başkanı Deniz, iş insanlarını ellerindeki iş makineleri ve vidanjörlerle yangın söndürme çalışmalarına katkı koymaya çağırdı

Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın (KTTO) bugün İskele bölgesinde yapacağı ziyaretler, bölgedeki yangınlar nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. KTTO Başkanı Turgay Deniz ise, iş insanlarını ellerindeki olanaklarla yangın söndürme faaliyetlerine katılmaya çağırdı.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, özellikle İskele bölgesindeki iş insanlarını ellerindeki iş makinesi ve vidanjörler ile yangına müdahale etmeye çağırırken, “Yangınlar hepimizi derinden üzüyor ve endişelendiriyor. Henüz daha yaz mevsiminin başında iken yaşamakta olduğumuz yangınlar, yangın önleme ve yangına müdahale kapasitemizi geliştirmemizin gerekli olduğunu kanıtlamıştır. Memleketimizin yanmasına seyirci kalmamak için yangın önlemlerine öncelik vermek ve bu işler için gerekli kaynakları ayırmak zorundayız” dedi.

KTTO’nun daha önceden planlanmış olarak bugün İskele bölgesinde yapacağı iş yeri ve çarşı ziyaretlerinin ileri bir tarihte gerçekleştirileceği duyurulurken, bu akşam İskele bölgesinde yapılması planlanan Oda Meclisi toplantısı ise saat 18:00’de Lefkoşa’da KTTO merkezinde gerçekleştirilecek.

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası