KTTO KADIN GİRİŞİMCİLER KONSEYİ ÜYELERİ BAKÜ’DEN UMUTLU AYRILDI

KTTO KADIN GİRİŞİMCİLER KONSEYİ İLE AQSİA BİRLİKTE ÇALIŞACAK

 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinliklerine katılan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Kadın Girişimciler Konseyi üyeleri, Azerbaycan’daki Kadın Girişimciliğini Geliştirme Derneği (AQSİA) ile yararlı temaslar yaptı. Gelişen dostluklar ve yapılan değerlendirmeler nedeni ile KTTO Kadın Girişimciler Konseyi ile AQSİA arasında yakın gelecekte daha verimli iş birlikleri yapılması ve kadım girişimciliğinin teşvik edilmesi bekleniyor.

Bakü’deki KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinliklerine katılan KTTO üyesi kadınlar, genel etkinlik programı çerçevesinde önemli temaslar sürdürür ve iş geliştirme çalışmaları yaparken AQSİA yetkilileri ile kurumsal iş birliğini geliştirici değerlendirmeler de yaptılar. Bu değerlendirmelere göre iki örgüt, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs’ta yapılacak ortak projeler konusunda çalışmalarını sürdürecekler.

KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Bakü’de bulunan KTTO Kadın Girişimciler Komitesi üyelerinin AQSİA Kadın Girişimciler Birliği’nin daveti üzerine, Ritz Carlton Otelinde düzenlenen “Sağlıklı kadın mutlu bir gelecektir” konulu toplantıda da hazır bulundular. KTTO Kadın Girişimciler Konseyi yöneticileri, buradaki toplantıda, AQSİA yöneticilerine hediye takdiminde bulundular.

KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinliklerine katılmak üzere Bakü’ye giden Kıbrıs Türk iş kadınları ayrıca, işlerini geliştirmeye yardımcı olacak ikili temaslar ve çeşitli ziyaretler yaptılar. KTTO Kadın Girişimciler Konseyi üyesi bir grup iş kadını Bakü’deki şehitliği de ziyaret ettiler.