KTTO, KTOEÖS’ün Davetini Kabul Etti

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) dün (25 Temmuz 2018, Çarşamba) Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı (KTTO) ziyaret ederek 30 Temmuz 2018 Pazartesi günü yapacakları toplantıya davet etti.

KTOEÖS’ün başlattığı “Eğitimde Toplumsal Seferberlik Kampanyası”na olumlu baktıklarını ve konu davete katılacaklarını belirten KTTO Başkanı Turgay Deniz, “KTTO Yönetim Kurulu olarak bizim de başlattığımız bir ‘Toplumsal Uzlaşı’ arayışı çalışmalarımız var. Sendikalarla birçok ortak paydada bir araya gelip, ülke sorunlarının çözümünde hükümet edenlere birlikte gerektiğinde yol göstermek, gerektiğinde baskı uygulamak istiyoruz. Bu paydaşların ilki ‘Eğitimde Toplumsal Seferberlik Kampanyası’ olabilir” şeklinde konuştu.

Sendika olarak kurumsal eğitime verdikleri önemi vurgulayan KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, ülkemizde nitelikli, bilimsel, parasız, kamusal eğitim için yaptıkları çalışmalar hakkında KTTO Başkanı Turgay Deniz’e bilgiler verdi. Girne’de yaşanmakta olan okul sorununu anımsatan Eylem, “Okul ihtiyacı sadece Girne’de değil tüm bölgelerde vardır, ancak devlet okul yapamamaktadır. Toplumsal dayanışmayla çocuklarımızı okulsuz, kitapsız bırakmamak hedefiyle başlattığımız bu kampanyayla ilgili görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanız bizler için büyük önem arz etmektedir” dedi.

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette KTOEÖS Başkanı Selma Eylem ve Örgütlenme Sekreteri Ahmet Karaoğulları’nı KTTO Başkan Turgay Deniz Genel Sekreter Yardımcısı Alev Alp konuk ettiler.