KTTO ve EÖP, Yabancı İşçilere Maaş Katkısı Verilmesini İstiyor, Başka Şey Değil!

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, dün telefon aracılığı ile katıldığı bir televizyon programında, KKTC’de çalışan 3’üncü ülke vatandaşlarına yardım edilmesi gerektiğini savunmuş ve bunun bir insanlık görevi olduğunu ısrarla vurgulamıştır.

Bu kapsamda yapılması gerekenlerin ne kadar önemli olduğunu ısrarla belirten KTTO Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Deniz, savunmasını güçlendirmek için “ben bunu yapsınlar demiyorum ama…” diye başlayan bir cümlesinde, hükümetin 3’üncü ülke vatandaşlarını bir bölgeye toplayarak iaşe ve ibadetlerini sağlamaktan bile kaçındığını hatırlatmıştır.

Oda başkanımızın bu açıklamaları, bazı yayın organlarına “telli bir alan ve askeri bölge” istendiği şeklinde yansımıştır. Esasında söz konusu haberlerde bile, aralarında Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın da bulunduğu Ekonomik Örgütler Platformu’nun bu kişilerin de “maaş yardımı kapsamına alınmasını talep ettiği” anlaşılır bir şekilde belirtilmektedir. Kaldı ki, Ekonomik Örgütler Platformu’nun bu konudaki talepleri hükümete liste halinde iletilmiştir ve talebin ne olduğu yorum kaldırmayacak kadar açıktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…