KTTO Yönetim Kurulu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na Nezaket Ziyaretinde Bulundu

Turgay Deniz Başkanlığındaki Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Yönetim Kurulu üyeleri, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleştirilen kabulde ilk konuşmayı yapan KTTO Başkanı Turgay Deniz, 4’lü koalisyon hükümetinin kurulmasının büyük bir cesaret örneği olduğunu belirterek, hükümetten beklentilerinin, aynı cesaret ve kararlılıkla icraatları ortaya koymak olduğunu söyledi.

KTTO Başkanı Deniz, ülkede yaşanan siyasal istikrarsızlığa da değinerek, “temennimiz büyük bir cesaret örneği sergilenerek kurulan hükümetin uzun soluklu olmasıdır” dedi.

Ülke açısından, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın çok önemli olduğuna da değinen Deniz, ulaştırma ve haberleşmenin bir ülkenin medeniyet ölçüsü olduğunu,  aynı zamanda yatırımcı için önemli bir kriter teşkil ettiğini, ulaşım ve haberleşmenin gelişmediği ülkelerin yatırımcı beklemesinin hayal olduğuna dikkati çekti.

Ülkede yapılacak çok işin olduğunu da belirten KTTO Başkanı Turgay Deniz, Oda olarak gereken işbirliğine hazır olduklarını belirterek Bakan Atakan’a yeni görevinde başarılar diledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan da KTTO heyetini kabulünde yaptığı konuşmasında,  ilk günden beridir, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın çok geniş bir perspektife sahip, birçok farklı konuları uhdesinde barındıran bir bakanlık olduğunun bilincinde hareket ederek, bu doğrultuda çalıştıklarının altını çizdi.

Bugüne kadar ötelenen veya görmezden gelinen sorunların var olduğuna işaret eden Bakan Atakan, “çağın gerisinde ve ülke insanımıza yakışmayan hizmetler üretiliyor. Görev süremiz boyunca birincil önceliğimiz, kafa yapısı olarak çok ileride olan insanlarımıza yakışır hizmeti, çağın gerekliliklerini yakalayacak şekilde ve geri kalmışlığın önüne geçilecek şekilde hayata geçirmektir” dedi.

Belirtilen hedefe ulaşabilmek adına, tüm paydaşlarla birlikte hareket etmeye ve her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Bakan Atakan, KTTO yetkililerini kabul etmekten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.