KTTO Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nı Ziyaret Etti

 Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e nezaket ziyaretinde bulunarak, görevinde başarı diledi.

KTTO Başkanı Turgay Deniz ziyarette yaptığı konuşmada, ülke ekonomisinin büyümesi için çok çaba harcanması gerektiğini belirtti ve büyüyen ekonomiyle refah ve istihdamın da artacağını söyledi.

Deniz, refah ve istihdam arttığı zaman çalışma koşullarının otomatik olarak iyileşeceğini belirterek “Bu yüzden iş yapabilirliğin, yatırımın önünün açılması, genç girişimcilerin bu dönemde teşvik edilmesi ve işin önündeki engellerin kaldırılması ile ekonominin büyütülmesi gerektiği inancındayız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ise Ticaret Odası’nın ülkeye verdiği ekonomik katkının büyük olduğunu kaydetti ve bakanlık olarak birlikte çalışmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Çeler “Alanınızdaki geniş taban içinde çalışan emekçilerin hakları da korunmak suretiyle, insani koşullarda çalışmaları, yasal haklarının uygulanması, ödeneklerinin verilmesi göz ardı edilmediği sürece sizlerle ilgili olacak tüm açılımlara destek olacağız” dedi.