KTTO’dan Anadolujet Başkanı Doğan’a Plaket

Kıbrıs Türk Ticaret Odası, bir süreden bu yana Kuzey Kıbrıs turizmini tanıtmaya yönelik Anadolujet tarafından sürdürülmekte olan faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti, Oda’da düzenlenen etkinlikte Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan’a plaket takdim ederek ifade etti.

Etkinlik, Türk Havayolları Kıbrıs Müdürü Ömer Uzun ve Türk Havayolları Kıbrıs Pazarlama Müdürü Uğur Kelce’nin yanısıra KTTO Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis üyelerinin de katılımı ile Kıbrıs Türk Ticaret Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. Sözkonusu etkinlik, KTTO Başkan Yardımcısı Sayın Reha Arar’ın konuşmaları ile başlayarak  Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan’nın konuşmaları ile devam etmiş, ardından KTTO Başkanı Sayın Fikri Toros’un konuşmaları ve plaket takdimi ile sona ermiştir.

Arar: “Ercan- Ankara- Moskova seferleri bir an önce başlatılmalı”

KTTO’da düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren KTTO Başkan Yardımcısı Reha Arar, Anadolujet’in KKTC turizmi için düzenlemekte olduğu tanıtım faaliyetlerinden çok etkilendiğini ve daha önce hiçbir havayolu şirketinin bu tür hassasiyet göstermediğini ifade etti. Arar konuşmasında, Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan’a Ercan-Ankara-Moskova seferlerini de karşılıklı olarak en kısa zamanda başlatmaları talebinde bulundu.

Arar, “Moskova Ankara Ercan seferi olursa bizim için yeni bir soluk olur ve turizmin de önü açılmış olur. Turizm, tanıtım ve ulaşım olmadan olmaz.” şeklinde konuştu.

İbrahim Doğan: Kıbrıs’ın turizm potaniyelini artırmak önceliklerimiz arasındadır

Doğan sözlerine, düzenlenen etkinlik için teşekkür ederek başladı ve Kıbrıs’ın kendisi için olan önemine dikkat çekti. Doğan, Kıbrıs deyince akla deniz, kum, güneş ve kumarhane geliyor, halbuki burada tarih, eğitim, turizm, düzenli trafik ve köklerine bağlı bir ülke var. Bunların bütünleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Anadolujet olarak üç temel prensip üzerinde çalıştıklarını, bunlardan ilkinin “teknik” olduğunu yapılan işin en iyi şekilde yapma gayreti içinde olduklarını vurguladı. Çalışmalarında “hukuk içinde kalma” kural ve yönetmeliklere uygun hareket etme gayesinde olmanın yanısıra, etik değerlere de çok fazla önem verdiklerini kaydetti. Bu üç temel prensip ekseninde KTTO Başkan Yardımcısı Sayın Reha Arar’ın Ercan- Ankara- Moskova seferlerinin düzenlenmesi talebini değerlendireceklerini dile getiren Doğan, sözkonusu talebi olumlu olarak karşıladı ve bu konuda çalışmalara başlayacaklarını aktardı.

Toros: “KKTC ekonomisinin gelişimine katkı yapacak her türlü girişimi çözümü beklemeden yapmak gerekir”

Etkinlikle son olarak söz alan Başkan Toros konuşmasında, Kıbrıs turizminin tanınması ve kalkınmasına yönelik olarak Anadolujet’in yürütmekte olduğu tanıtım aktivitelerinin genelde Kıbrıs Türk toplumu, özelde de Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak takdire şayan bir girişim olduğunu belirtti. Toros sözlerine şöyle devam etti. “Olası bir Federal Ortaklık sürecinde, Kıbrıslı Türklerin ekonomik yapısının da Kıbrıslı Rumlarınkine yakın olması, bulunacak çözümün sürdürülebilir olması için hayati önem taşımaktadır. Dolayısıyla, KKTC ekonomisinin gelişimine katkı yapacak her türlü girişimi çözümü beklemeden yapmak gerekmektedir. Üstelik Kıbrıs’taki uzlaşının yalnız bu ada için değil; Türkiye, Yunanistan ve Ortadoğu’yu da içine alacak olan bölgedeki işbirliği ve istikrar için de ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu açıdan bakıldığında da ekonomik gelişimimize katkı yapacak böylesi girişimlerin değeri daha iyi anlaşılmaktadır.” dedi.

Etkinlik, KTTO Başkanı Fikri Toros’un Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan’a teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.