KTTO’dan, Naimoğulları’nın suçlamalarına cevap!

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları’nın katıldığı bir televizyon programında, “ithalat politikası, beş tane ithalatçının egemenliğine bırakılmıştır. O ithalatçılardan siyasiler, dönem dönem, siyasi ve maddi anlamda nemalanmaktadır” dediği basına yansımıştır.

Naimoğulları’nın bu ithamı, sayıları beşleri veya onları değil, binleri bulan ithalatçı iş insanlarımızı olduğu kadar, ithalat süreçlerine ön izin veya izin vererek katılan gelmiş geçmiş siyasilerimizi de kapsamaktadır. Sorunları düşmanlık ve karalama yöntemleri ile televizyon ekranlarına taşımak; böylece kamuoyu üzerinde baskı oluşturarak gerçekçi çözümler üretilmesini engellemek amacı taşıyan bu yöntem, elbette itibar görmeyecektir. Ne var ki, Naimoğulları’nın bu ithamını böylece geçiştirmek de doğru değildir. Kıbrıs Türk Ticaret Odası, bu ithamını geri çekip özür dilemediği sürece, Mustafa Naimoğulları’nı hiçbir platformda muhatap olarak kabul etmeyecek; hiçbir açıklamasına olumlu veya olumsuz olarak yanıt vermeyecektir. Odamız, uğradıkları bu saldırı ile “rüşvetçi” suçlaması ile karşı karşıya kalmış olan siyasilerimizi de benzer bir tutum içinde görmek arzusundadır.

Kıbrıs Türk ekonomisinin sorunları, elbette bu tür yöntemler ile ele alınacak değildir. Belirtmek isteriz ki bu tür saldırılar akılcı ve gerçekçi tartışmaları engelleyemeyecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.