KTTO’dan Sanayi Odası’na çağrı!

KIBRIS TÜRK TİCARET ODASI, SANAYİ ODASI’NI KUZEY KIBRIS’I UCUZLATMA ÇABALARINA DESTEK OLMAYA ÇAĞIRDI

Kıbrıs Türk iş insanlarının önemli bir kesimini temsil eden Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu’nun, Kuzey Kıbrıs’taki fiyat artışlarından ithalat yapan iş insanlarını sorumlu tutan açıklamalarını desteklediğini duyurdu.

Sanayi Odası yetkililerinin, düşük ithal ürün fiyatları ile baş edemedikleri gerekçesiyle her fırsatta koruma talep ettikleri bilinirken, ithal ürün fiyatlarının yüksekliğinden şikayet eden Tarım Bakanı’na destek vermeleri elbette ciddi çelişkiler barındırmaktadır. Bu anlamda, Kıbrıs Türk Sanayi Odamızı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı’nın hangi yaklaşımını desteklediğini daha açık ve net olarak bizimle ve kamuoyu ile paylaşmaya çağırmak istiyoruz.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası ithal ürün fiyatlarının en düşük seviyede halka sunulması gerektiğini düşünüyorsa Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın bu konudaki faaliyetlerine de destek olmalıdır. Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı, Kuzey Kıbrıs pazarının her türlü yöntemle ucuzlatılması ve ekonomi politikalarının odağına tüketicilerin yerleştirilmesi mücadelesinde Kıbrıs Türk Ticaret Odası’na destek vermeye çağırıyoruz.