KTTO’dan “Startups Peace & Slush”a Destek

Finlandiya Elçiliği’nin, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ve Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası (KEBE) işbirliğiyle düzenleyeceği “Startups Peace & Slush” yarışmasının tanıtım geçtiğimiz günlerde yapıldı. Tanıtımda konuşan KTTO Başkanı Turgay Deniz, “Bu gibi iki toplumlu etkinlikler çoğaltılmalıdır” dedi.

Lefkoşa ara bölgedeki Goethe Institute’de gerçekleşen etkinlikte konuşmalar İngilizce olarak yapıldı. Etkinliğe KTTO Başkanı Turgay Deniz ile birlikte KEBE Başkanı Christodoulos Angastiniotis ve Avrupa Birliği Program Destek Ofisi Müdürü Arttu Makipaa da katılıp birer konuşma yaptılar.

Konuşmasında genç girişimcilere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden KTTO Başkanı Turgay Deniz,  “Genç girişimciliğin KKTC Ekonomisi için önemi büyüktür.  “Startups Peace & Slush” gibi yarışma ve projelerin önemi büyüktür.  Bu gibi iki toplumlu etkinlikler çoğaltılmalıdır” dedi ve çözüm öncesinde ekonomik ve ticari faaliyetlerin iki toplum arasında geliştirilmesi gerekliliğini vurguladı.

“Startups Peace & Slush” yarışması Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum genç girişimcilerin yenilikçi fikirlerinin teşvik edilip paylaşılmasını sağlamak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlendi.

İki toplum arasındaki genç girişimcilerin ticari fikirlerini ve iletişimlerini destekleyip güçlendirmekte olan yarışmayı kazanan yarışmacılar 30 Aralık 2018 tarihi içerisinde Helsinki, Finlandiya gönderilecek. Başarılı yarışmacılar Finlandiya’da da gerçekleşecek olan “Leading Startup Event Slush” yarışmasına katılma şansı elde edecekler.