KTTO’nun 53’üncü Olağan Genel Kurul’u 2 Nisan’da

KTTO 53’üncü Olağan Genel Kurulu 2 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da KTTO Konferans Salonu’nda yapılıyor. Genel Kurul’da 50 kişilik 53. dönem Oda Meclisi üyeleri seçilecek.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO), 53’üncü Olağan Genel Kurul toplantısını 2 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirmek üzere tüm üyelerine çağrıda bulundu. 50 kişilik Oda Meclisi üyelerinin seçileceği 53’üncü Olağan Genel Kurul toplantısı saat 10.00’da KTTO Konferans Salonu’nda yapılacak.

Açılış ve saygı duruşu ile başlayacak Genel Kurul, Başkanlık Divanı’nın oluşturulması ile devam edecek. Genel Kurul’a gönderilecek mesajların okunması sonrasında KTTO Başkanı Fikri Toros, Genel Kurul’a hitap edecek. Oda Başkanı’nın konuşmasını misafir konuşmacılara söz verilmesi izleyecek.

Genel Kurul toplantısı, konuşmaların ardından 52’nci dönem Faaliyet Raporu ve Mali Rapor’un takdim edilerek aklanması ile sürecek. Oda Murakıbı’nın tayin edilmesi ile birlikte  50 kişiden oluşan Oda Meclisi üyelerinin seçimine başlanacak. Her üyenin 1 oy kullanma hakkının olacağı seçim işlemleri sonrasında 53’üncü döneme dair dilek ve temennilerin sunulması ile Genel Kurul tamamlanacak.

2 Nisan’da seçilecek 50 kişilik 53. dönem Oda Meclisi, Genel Kurul sonrası yapacağı ilk toplantıda Oda Başkanı ve 8 Yönetim Kurulu üyesinden oluşan 9 kişilik Yönetim Kurulu’nu belirleyecek.