“Kuzey Kıbrıs Rekabet Edebilirlik Forumu”nun 8.’si düzenleniyor

  • KTTO tarafından bu yıl sekizincisi hazırlanan Rekabet Edebilirlik Raporu, 4 Mart Cuma günü düzenlenecek “Kuzey Kıbrıs Rekabet Edebilirlik Forumu”nda kamuoyu ile paylaşılacak.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) tarafından bu yıl sekizincisi hazırlanan “Rekabet Edebilirlik Raporu”, 4 Mart Cuma günü KTTO Konferans Salonu’nda düzenlenecek “Kuzey Kıbrıs Rekabet Edebilirlik Forumu”nda kamuoyu ile paylaşılacak. Prof. Dr. Hasret Balcıoğlu başkanlığındaki ekip tarafından hazırlanan 2014-2015 Raporu’nun ve forumun  bu yılki ana teması “İşgücü Piyasasının Arz ve Talep Yönlerinin İrdelenmesi” olacak. Rapor, Dünya Ekonomik Forumu’nun tüm ülkeler için hazırlamış olduğu Dünya Rekabet Edebilirlik Raporu ile aynı formatta hazırlandı.

Siyaset, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, akademi ve medya temsilcilerinin katılımıyla düzenlenecek etkinlik sabah saat 10.00’da Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros’un açılış konuşması ile başlayacak. Forumda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ömer Kalyoncu, Maliye Bakanı Birikim Özgür ve Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun da konuşma yapacak.

Dünya Ekonomik Forumu’ndan gerekli onayları alarak KTTO’nun kendi uzmanlarını ve KKTC ekonomistlerini kullanarak hazırladığı raporun sunumu Prof. Dr. Hasret BALCIOĞLU, Doç. Dr. Tarık Atan, Doç. Dr. Mehmet Ağa ve Dr. Ayşen Berberoğlu tarafından gerçekleştirilecek.

Soru-cevap bölümünün ardından saat 12:00’de forum sona erecek.