“Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet – Barış Yürüyüşü”

Türkiye’de yaşanan terör ve çatışma ortamının sona erdirilmesi amacıyla başta TOBB olmak üzere, Türk İş Dünyası ve Çalışan örgütleri bugün Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” sloganı ile Ankara’da bir yürüyüş gerçekleştirilecektir. Bu organizasyonu desteklemek amacıyla “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet – Barış Yürüyüşü”  sloganı çerçevesinde Kıbrıs Türk İş dünyası örgütlerinin katılımıyla bugün saat 16:00’da Lefkoşa Kuğulu Park’ta toplanılarak,  T.C. Büyükelçiliğine yürünecek ve aşağıda sunulan bildiri  T.C. Büyükelçisine takdim edilecektir.

Bilginize sunar, bu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin bugün saat 16:00’da Lefkoşa Kuğulu Park’a gelmesini rica ederiz.

TERÖR BÖLGEMİZ İÇİN CİDDİ BİR TEHDİTTİR

  Türkiye’de son aylarda artan terörist saldırılar ve bu saldırıların polis, asker, sivil ve saldırganların kendileri de dahil olmak üzere yüzlerce insanın canına mal olması, Kıbrıs Türk iş camiasını da ciddi şekilde üzmekte ve endişeye sevk etmektedir.

  Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan terör, bölgemizde ciddi bir tehdit haline gelmiştir. Terör olaylarının bölgemizdeki demokrasi, siyasi istikrar ve açık ekonomi modeli olmaya yakın ülke konumundaki Türkiye’yi bile tehdit eder hale gelmesi, tehlikenin ciddiyeti ve yakınlığı konusunda uyarıcı olmaktadır.

   Türkiye’deki terör sadece Türk halkının kardeşliğini tehdit etmiyor; ayni zamanda bölgemizdeki diğer sorunların giderek daha da derinleşebileceğinin işaretlerini oluşturuyor. Türkiye’deki terörist saldırıların durdurulması, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve siyasi istikrarını güvenceye alması hepimizi, tüm dünyayı yakından ilgilendirmektedir. Türkiye’deki terörist saldırıların ve buna bağlı can kayıplarının önlenmesi, Orta Doğu’daki diğer sorunların çözümlenmesi için zorunlu bir koşul oluşturmaktadır. Bu sonucun elde edilebilmesi için bütün ilgililer ve küresel güçler işbirliği içinde çalışmalı; bu çatışmayı körükleme olasılığı olan tutum ve davranışlardan kesin olarak kaçınmalıdırlar.

    Kıbrıs Türk iş dünyası, bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye halkına dayanışmasını bildirir, terörist saldırıların derhal durdurulmasını talep eder, bütün devletleri, Türkiye’nin istikrarının sağlaması için işbirliğine davet eder.