TİCARET ODALARINA TAKDİR VE DESTEK

Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası başkanları Fikri Toros ve Phidias Pilides, Genişleme ve Avrupa Komşuluk Politikası Komisyonu Başkanı Štefan Füle ile Brüksel’de bir araya geldi. Brüksel’deki toplantı Eurochambers’in de katılımıyla gerçekleşti.

Avrupa Komisyonu resmi sayfasında da yayınlanan habere göre, Komiser Füle, Kıbrıs sorununun kapsamlı çözümünde pozitif bir atmosfer oluşturulması için ortak katkı koyan her iki tarafın Ticaret Odalarına takdirlerini belirtirken, bu çabaları desteklemek için duydukları istekliliği vurguladı.

Toplantı sırasından bahsi geçen somut fikirler ve girişimlerden esinlenen Komiser, bu önemli ve değerli işbirliğinin devamı için odaları teşvik etti ve Odaların bu etkileşiminin Yeşil Hat üzerinden iş fırsatlarının artmasında olumlu bir rol oynayacağına dair umudunu dile getirdi.

CYPRUS: APPRECIATION AND SUPPORT FOR CHAMBERS OF COMMERCE

Commissioner for Enlargement and European Neighbourhood Policy Štefan Füle met in Brussels the presidents of the Cyprus Chamber of Commerce and Industry and the Turkish Cypriot Chamber of Commerce, Phidias Pilides and Fikri Toros. The meeting took place in the presence of a representative from Eurochambres.
Commissioner Füle expressed his appreciation and willingness to find ways to support the chambers’ joint efforts towards establishing a positive environment for a comprehensive solution of the Cyprus issue. The Commissioner, inspired by concrete ideas and initiatives mentioned, encouraged the chambers to continue their valuable cooperation and expressed his hope that the chambers’ interaction will also result in result in increased business opportunities across the Green Line.