TİCARET ODASI BAŞKANI TOROS, ERDOĞAN’I KUTLADI

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Türkiye’de halkın oyları ile seçilen ilk cumhurbaşkanı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir kutlama mesajı gönderdi. Toros, mesajında, Erdoğan’ın Kıbrıs sorununun çözümüne destek vermeyi sürdüreceğine inandıklarını ve bunun da “Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için çalışanlara güç vereceğini” belirtti.

Memnuniyetle karşıladı

KTTO Başkanı Fikri Toros, “Türkiye Cumhuriyeti’nde halkın doğrudan katılımı ile gerçekleşen ilk Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmanız tarafımızdan memnuniyetle karşılanmıştır” diyerek; “Türkiye halkının, şahsınızda, Türkiye’deki reform süreçlerine, siyasi ve ekonomik istikrar ile Türkiye’nin önemli bir güç olarak bölgesel sorunların çözümünde oynadığı olumlu role destek verdiğini” düşündüklerini ifade etti.

Reform ve çözüm beklentisi

Toros, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı döneminde, “Türkiye’nin daha çağdaş, daha demokratik ve daha müreffeh bir ülke olması için çalışacağına” inandığını belirterek Kıbrıs sorununa çözüm bulunması için bugüne kadar verdiği desteğe de dikkat çekti.

KTTO Başkanı Toros, “Şahsınızın, Kıbrıs sorununa, adil, kalıcı, karşılıklı kabul edilebilir, iki halkın siyasi eşitliğine dayanan bir çözüm için verdiğiniz desteği ve bu konudaki kararlı tutumunuzu yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Bu tutumunuzun bundan böyle de devam edeceğini ve bunun, Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için çalışanlara güç vereceğini düşünüyoruz” dedi.

Toros, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığının, Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Türk halkı ve bölge halkları için yararlı geçmesini temenni ederek, başarılar diledi.