TİCARET ODASI ÜYELERİ AZERBAYCAN TEMASLARINDAN MEMNUN

Cumhurbaşkanlığı önderliğinde Azerbaycan’da düzenlenen KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinliklerine katılan KTTO üyeleri çeşitli temaslar ve iş görüşmeleri yaptı

Azerbaycan’da düzenlenen KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinliklerine katılan Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) üyeleri, Bakü’de çeşitli temaslar yapıyor. KTTO’yu temsilen etkinliklere katılan yetkililerin yanı sıra KTTO üyeleri ikili temaslarında çeşitli iş bağlantıları kurmak için çalışıyor.

Türk devletleri ile ilişkileri geliştirmek amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen KKTC Kültür ve Tanıtım Etkinlikleri kapsamındaki çalışmalara katılan Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkili ve üyeleri Bakü’deki muhatap örgüt yetkilileri de görüştüler. KTTO yöneticileri, Azarbeycan İşverenler Milli Konfederasyonu (ASK) ve Azerbeycan Türkiye İşadamları Birliği (ATİB) yetkilileri ile daha ileri iş birliği yapma konusunda görüş alış-verişinde bulunurken KKTO Kadın Girişimciler Komitesi yöneticileri de Azerbaycan’da Kadın Girişimciliğini Geliştirme Derneği (AQSİA) üyeleriyle ilişkilerini geliştirme konusunu ele aldılar.

KKTO üyeleri, 13 Ekim Cuma günü Bakü’de Hilton Otel’de düzenlenen etkinlikte ise Azerbaycan iş insanları ile ikili temaslar yapmak ve iş birliği olanaklarını değerlendirmek fırsatı buldular. KTTO üyelerinin bu temaslarında karşılıklı mal ve hizmet alış-verişine ilişkin görüşmeler yaptıkları belirtiliyor.

KKTC Kültür ve Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Bakü’de bulunan KTTO Kadın Girişimciler Komitesi üyelerinin bugün de AQSİA Kadın Girişimciler Birliği daveti üzerine Ritz Carlton Otelinde “Sağlıklı kadın mutlu bir gelecektir, hiçbir kadın meme bezini kaybetmemelidir” konulu toplantıya katılmaları bekleniyor.