Ticaret Odası’ndan Ankara’da Yoğun Temaslar

Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti, Perşembe ve Cuma günleri Ankara’da yoğun temas ve çalışmalar yaptı. Ankara’da Ankara Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile görüşen KTTO heyeti, öncelikle Türkiye ile KKTC arasındaki ticarette yaşanan sıkıntıların kaldırılması, iki ülke iş insanları arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi ve Türkiye yardımlarının etkin bir şekilde kullanılması üzerinde durdu.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında yapılan görüşmede, iki ülke arasındaki ticaretin önündeki engellerin kaldırılması için yapılacak çalışmaların yöntemi ele alınırken, Odalar ve Borsalar Birliği’nin KTTO’nun uluslararası alandaki görünürlüğünün artırılmasına destek verme yöntemleri üzerinde de duruldu.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile yapılan görüşmede ise KKTC heyetine Akdağ’ın adaya yaptığı son ziyarette ele alınan konular hakkında bilgi verilirken, KTTO temsilcileri de bu konulardaki görüşlerini Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri ile paylaşmak olanağı buldular.