Türk Sanayici İş Kadınları ve İşadamları Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Ticaret Odası’na ziyarette bulundu.

Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Kıbrıs Türk insanları ile işbirliğine hazır

Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyet, içinde bulunduğumuz hafta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretler çerçevesinde Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı da ziyaret eden heyet, hükümet, muhalefet, basın ve sivil toplum örgütlerinin ortak bir amaç doğrultusunda hep beraber hareket etmelerinin ve çalışmalarının önemini vurguladı ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası’na güç birliği teklifinde bulundu.

Toplantıda sözü alan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Günay Çerkez, Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu’na ziyaretleri için teşekkür ederek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki ekonomik ve siyasi yapı hakkında bilgi verdi. Özel sektöre gerekli önemi vermenin ve özel sektörün önünü açmanın önemini vurgulayan Günay Çerkez, yenilenebilir enerjiler ve agro-turizm potansiyelinden bahsetti.

Nezaket Emine Atasoy ise KKTC’nin kendileri için öncelikli bir konu olduğunu, KKTC’ye uygulanan haksız ambargoların kalkması için yaptıkları görüşmelerde bunu gündeme getirdiklerini anlattı. Yapılacak yatırımlarla bu ambargoların kalkabileceğini ve ekonomik sektörün önünün açılabileceğini anlatan Atasoy, Türkiye’den ve yurt dışından yatırımcıların KKTC’ye getirilip, ilgili konularda formlar düzenlemede katkı yapmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.