Türkiye Cumhuriyeti 28. Geleneksel Dışişleri Mensupları Eşleri Derneği (DMEDD) Kermes için Yardım Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Mensupları Eşleri Derneği (DMEDD) tarafından Ankara’da bulunan yabancı Büyükelçilikler ve misyonların katılımıyla her yıl düzenlenmekte olan geleneksel Kermes’in 28.si, bu yıl 1 Aralık 2019, Pazar günü Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirileceği duyurulmuştur.

KKTC Ankara Büyükelçiliği her yıl düzenlenen kermesin en yüksek bağışçısı olarak yer almaktadır.

Geçtiğimiz yıl 25 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen kermesten elde edilen gelirle iki okul projesi hayata geçirilmiştir. Mamak Korgeneral Ömer Keçecigil Özel Eğitim okuluna yedi okulöncesi özel eğitim sınıfı ile bir oyun odası yapılarak sınıflar için eğitim malzemeleri tedarik edilmiş, Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulun’na ise laptoplar, bilimsel ve mekanik malzemeler temin edilmiştir.

KKTC Ankara Büyükelçiliği bu yıl da kermese katılarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsil edecektir. Gerek yöresel ürünlerimizin gerekse ülkemizin tanıtımına fayda sağlayacak ve geliri hayır amaçlı olarak kullanılacak bu etkinlikte KKTC Büyükelçiliği tarafından kurulacak stantta satılmak üzere uygun görülen miktarda hellim, geleneksel ürün ve el işlerinin bağışına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada sizlerin katkıları beklenmektedir.

Bu bağlamda, katkı koymak isteyen üyelerimiz, ürünleri en geç 4 Kasım 2019 tarihine kadar Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı’nda görevli Fatma Arşehit Soykan’a teslim edilmesi gerekmektedir. Fatma Hanıma 0392 601 1921 numaradan ulaşılabilir. Soğuk zincirle taşınacak süt ürünlerinin ise 1 Kasım 2019  Cuma gününe kadar Avunduk Süt Ürünleri Lefkoşa Bürosu’na teslim edilmesi rica olunur.

Desteğiniz ile güçlendireceğiniz ümidiyle her yıl olduğu gibi, bu yıl da değerli katkılarınız istirham edilir.